FOREST FLYER - AUGUST 2018 - PROVISIONAL RESULTS
Position Race No. Time Name Club
1 57 25.15 Jake Liam Smith Male Axe Valley Runners
2 9 27.39 James Baker Male Chichester Runners AAC
3 48 27.48 Oliver Paulin Male Coventry Godiva Harriers
4 123 28.41 Simon Minting Male Exmouth Harriers AAC
5 110 28.42 David Hampton Male South Devon AC
6 102 29.42 Anthony Hatchard  Male Exmouth Harriers AAC
7 115 30.05 Ryan Snell Male Exmouth Harriers AAC
8 145 30.43 David Wilson Male SWRR
9 2 30.51 Dominic Spayne Male Maverick Runners 
10 103 31.01 Dave Stone Male Exmouth Harriers AAC
11 99 31.07 Langdon Williams Male Exmouth Harriers AAC
12 132 31.19 David Rosser Male Haldon Trail Runners
13 153 31.20 Peter Fletcher Male Exmouth Harriers AAC
14 10 31.44 Tim Vialls Male SWRR
15 82 31.51 Alan Hughes Male Unattached
16 83 31.57 Paul Thomas Male SWRR
17 55 32.49 Sam Crowe Male Teignbridge Trotters
18 154 32.55 Josh Pender Male Unattached
19 174 33.05 Richard Cottle Male Unattached
20 19 33.16 Alex Magee Male South Devon AC
21 94 33.21 Scott Hunter Male SWRR
22 165 33.25 Chris Robinson Male Teignbridge Trotters
23 163 33.30 Ben Knight Male Unattached
24 142 33.37 Adam Main Male Greenbown Running Club
25 95 33.54 Nicky Savill Female SWRR
26 147 33.56 Jon Garrity Male Exmouth Harriers AAC
27 62 34.04 Harry German Male SWRR
28 27 34.22 Dominic Stacey Male SWRR
29 46 34.34 Gary Burman Male South Devon AC
30 168 34.44 Dan Grey Male SWRR
31 96 34.50 Rick Martin Male South Devon AC
32 105 34.52 Robert Leeke Male Unattached
33 56 34.54 Melanie Brooks Female Dawlish Coasters
34 134 35.06 Mandy Wheeler Female Teignbridge Trotters
35 98 35.14 Hannah Bown Female Exmouth Harriers AAC
36 34 35.19 Liam Wiseman Male Unattached
37 49 35.24 Tilly Woods Female Teignbridge Trotters
38 63 35.44 James Saunders  Male Teignbridge Trotters
39 164 35.50 Duncan Night Male Teignbridge Trotters
40 119 35.55 Barry Frost Male SWRR
41 112 35.58 Ellie Debenham Female Unattached
42 114 36.06 Vince Langdon Male South Devon AC
43 35 36.11 Ashley Richards Male Unattached
44 61 36.12 Fiona German Female SWRR
45 17 36.13 Simon Perrett Male SWRR
46 100 36.45 Derek Skinner Male Teignbridge Trotters
47 20 36.47 Stuart Batten Male South Devon AC
48 129 37.03 Mark Newson Male Honiton RC
49 108 37.10 Simon Johnson Male Unattached
50 128 37.31 Julian Jones Male Torbay AAC
51 144 37.43 Craig Churchill Male Teignbridge Trotters
52 72 38.04 Sarah Pike Female Teignbridge Trotters
53 127 38.07 Ethan Sterry Male Greenbown Running Club
54 50 38.14 Des White Male Exmouth Harriers AAC
55 143 38.17 Chris Randall Male Unattached
56 135 38.34 Shaun Grinter Male Unattached
57 71 38.36 Jacki Woon Female Teignbridge Trotters
58 16 38.54 John Caswell Male SWRR
59 18 38.55 Emma Magee Female South Devon AC
60 162 38.57 Thomas Bartle Male Greenbown Running Club
61 149 39.17 John Holland Male Teignbridge Trotters
62 6 39.20 Ian Hayward Male Torbay AAC
63 175 39.25 Kieren Ferris Male Unattached
64 53 39.37 Peter Blakesley Male Teignbridge Trotters
65 137 39.42 Cassandra Harrison Female Torbay AAC
66 101 39.43 John Outhwaite  Male Unattached
67 64 39.44 Paul Fletcher Male Westbury Harriers
68 121 39.53 Fleur Ricklin Female Greenbown Running Club
69 86 40.02 Mike Davies Male Torbay AAC
70 152 40.09 Steve Bennett Male North Devon Road Runners
71 41 40.20 Andrew Coates Male Unattached
72 104 40.22 Nigel Barnett  Male Teignbridge Trotters
73 140 40.24 Lee Hedges Male SWRR
74 158 40.30 Andy MacMillan Male SWRR
75 43 40.37 Kim Knight Female Teignbridge Trotters
76 88 40.39 Rogers Saunders Male Honiton RC
77 159 41.10 Steve Cuw Male Riviera Racers
78 146 41.24 Darren Thomas Male Greenbown Running Club
79 160 41.30 Ben Reed Male Riviera Racers
80 22 41.33 Chris Reece Male South Devon AC
81 106 41.36 Tony Smith Male Axe Valley Runners
82 66 41.38 Carol Austin Female Axe Valley Runners
83 138 41.39 Debra Stevens Female Unattached
84 167 41.44 Joanna Randall Female Teignbridge Trotters
85 14 41.46 Kevan Percy Jeans Male Crediton Running Network
86 15 41.52 Keith Simpson Male Torbay AAC
87 89 41.56 Susan Hill Female Exmouth Harriers AAC
88 24 42.03 Kerry Bell Female South Devon AC
89 113 42.13 Roz Debenham Female SWRR
90 130 42.14 Jay Sweetman Male Honiton RC
91 77 42.15 Sascha Kranen Male Honiton RC
92 120 42.18 Olivia Higginson Female Honiton RC
93 76 42.45 Caroline Tait Female SWRR
94 116 42.56 John Hart Male Dartmouth AAC
95 47 43.03 Vander van der Linden Female SWRR
96 69 43.14 Jessican Perriss Female Riviera Racers
97 117 43.15 Lucy Evans Female Teignbridge Trotters
98 28 43.17 Sara Jane Crozier Female Torbay AAC
99 90 43.32 Andrew Proudfoot Male Unattached
100 75 43.33 Mark Tait Male SWRR
101 111 43.40 Jenny Debenham Female SWRR
102 173 44.05 Nicholas Spayne Male Maverick Runners 
103 54 44.23 Eamon Crowe Male Teignbridge Trotters
104 118 44.27 David Taylor Male Teignbridge Trotters
105 155 44.37 Johnathon Rich Male Unattached
106 161 44.38 Greg Mimms Male Greenbown Running Club
107 169 44.57 Terry Wallis Male Dartmouth AAC
108 150 45.14 Bethan Bennett Female North Devon Road Runners
109 37 45.24 Jules Pring Female SWRR
110 23 45.26 Chris Stoppard Male Unattached
111 36 45.27 Lynda Garcia  Female SWRR
112 11 45.32 Irene Hewings Female Torbay AAC
113 58 45.37 John Kavanagh Male SWRR
114 79 45.59 John Drennan Male South Devon AC
115 51 46.06 Alison White Female Exmouth Harriers AAC
116 84 46.15 Josephine Bindloss Gibb Female South Molton Strugglers
117 26 46.23 Richard Keatley Male Teignbridge Trotters
118 59 46.27 Angela Kerr Female Axe Valley Runners
119 85 46.30 Sally Davies Female Torbay AAC
120 157 46.32 Craig McGuire Male Torbay AAC
121 29 46.40 Roger Webb Male South Devon AC
122 125 47.15 Tessa Hearfield Female Torbay AAC
123 124 47.16 Ray Brown Male Torbay AAC
124 92 47.30 George Barnicott Male Plymouth Coasters
125 65 47.32 Eleanor Taylor Female Teignbridge Trotters
126 21 47.34 Michelle Coles Female South Devon AC
127 87 47.51 David Pressley Male Torbay AAC
128 171 47.56 Dave Mcmorrow Male Teignbridge Trotters
129 67 48.03 Andy Philippou Male Torbay AAC
130 156 48.16 John Taylor Male Unattached
131 73 48.19 Helene Bond Female Crediton Running Network
132 136 48.24 Anita Ley Female Torbay AAC
133 139 48.32 Stephen Knott Male Crediton Running Network
134 91 48.36 Julia Proudfood Female Plymouth Coasters
135 151 49.05 Caroline Bennett Female North Devon Road Runners
136 122 49.13 Lorna Jarrald  Female Honiton RC
137 170 49.27 James Spayne Male Unattached
138 133 49.40 Tasmin Felstead Female Unattached
139 172 49.41 Lorna Spayne Female Maverick Runners 
140 3 50.06 Natalie Burgess Female Fit 2 Run
141 7 50.07 Suzy Thompson Female Fit 2 Run
142 1 50.08 Lisa Salter Female Unattached
143 31 50.20 Bethany Sampson Female SWRR
144 8 50.48 Catherine Betts Female Chichester Runners AAC
145 40 50.56 Joanne Bridge Female Plymouth Coasters
146 166 51.09 Gabi Humphries Female Unattached
147 52 51.31 Ray Vine Male Unattached
148 107 51.53 Andrew Park Male Torbay AAC
149 32 52.40 Anita Atherton Female SWRR
150 33 52.41 Lawrence Atherton Male SWRR
151 93 53.22 Debbie Gorrod Female Unattached
152 148 53.36 Sharon Still Female Teignbridge Trotters
153 60 53.46 Martin Kerr Male Axe Valley Runners
154 44 54.15 Teresa Holmes Female Teignbridge Trotters
155 131 54.32 Claire Gibbs Female Chard Road Runners 
156 97 55.15 Graham Baker Male Teignbridge Trotters
157 126 55.26 Martin Sterry Male Greenbown Running Club
158 39 55.50 Stephen Parnell Male Plymouth Coasters
159 74 55.52 Jacky Theedom Female Crediton Running Network
160 13 56.30 Sally Bryant Female Crediton Running Network
161 78 57.02 David Cubberley Male South Devon AC
162 141 57.30 Melanie Perkin Female SWRR
163 45 59.30 Denise Burgess Female Axe Valley Runners
164 25 1.00.26 Brenda Grant Female South Devon AC
165 80 1.01.12 Sam Holgate Female Unattached
166 81 1.01.13 Louise Mason Female Unattached
167 109 1.04.11 Steve Waddington Male South Devon AC
168 42 1.04.34 Sarah Milly Female Unattached